Skaitmeninė mokymo priemonė lietuvių kalbai ir literatūrai 9-10
Atgal į sąrašą

Atgal į sąrašą Pranešti apie klaidą T Sintaksė ir skyryba / 121

121Klausimas

Tinkamai išskirkite tiesioginę kalbą brūkšniais.

1. Šiemetinėje Knygų mugėje Patriotų premijos teikimo metu kolega Alvydas Šlepikas (ją pelnęs grožio kūrinio nominacijoje) prasmingai pasakė: „Esame maža tauta, būtų kvaila nebūti patriotais.“ (LM)
2. Prieš atsitraukdamas nuo Marienburgo sienų, Jogaila, jau sėdėdamas balne, pagrasino: „Mes atsitraukiame, bet greitai vėl sugrįšime.“ (Bar.)
3. Kartą išėjusi iš savo kiemo, ji galėjo ir ilgiau užgaišti ir klausė mergaitės: „Ar jis ateis?“ – „Kas?“ – „Tas, kurio tu lauki.“ – „Jis visada ateina…“, – atsakė Agnė pajusdama, kad kojos per kelius staiga nutirpo, ir tie žodžiai išsprūdo savaime. (Kat.)
4. „Gerai, kad nueisi, gerai, Monika“, – skatino Doveika. (Kat.)
5. „Tai jie mane erzino, begėdžiai, – papyko mergaitė. – Visko jie man pripasakojo.“ (Kat.)
6. „Aš sakau, kad nėra ko draskytis“, – nirzgė sekretorius. (Kat.)
7. „Tai čia tas ežeras?“ – „Čia. Ar nebuvai matęs?“ – „Ne. Kur aš matysiu. Tik esu prisiklausęs visokių pasakojimų“, – praskleidęs pušelių šakas, kišo galvą vaikinas. (Kat.)
8. „Ką pasakyti mamai?“ – pabaigė galutinai nenusisekusią išvyką brolis. (Kat.)
9. „Agne, vaikeli…“ – „Tu pats vaikelis. Aš ne vaikelis, jei mane nori išleisti už vyro.“ – „Jau? – jis sukluso ir pagyvėjo. – Jau ir vyrą tau surado? Ar tik ne tą patį, kuriam tavo nuotrauka labai patiko?“ – „Tą patį“, – patvirtino Agnė. (Kat.)
10. „Kietas tu krienas, jau ką ir sakyti“, – nuoširdžiai stebėjosi Petras, mėgaudamasis vasaros laisve ir poilsio smagumais. (Kat.)