Įvertinkite elektroninio diskurso kalbą funkcinių stilių aspektu (tekstai pateikti netaisyti). Įrašykite savo komentarą apie kiekvieno teksto stilistines ypatybes.
Kalbam, kaip kam patogiau, ar kaimietiškai, ar lauko, kiemo kieta kalba, koks skirtumas, jeigu mes vienas kitą suprantam.
Kalba turi tobulėti pati, vystytis. O čia dirbtinai bando valdyti kalbą ir spręsti, ką daryt, kaip kalbėti. Nesąmonė kažkokia. Kaip aš moku, taip ir šoku.
Lietuvių kalba, jei nieko nedarysi, išsigims. Kaip dūmas. Aišku, ji keičiasi kažkiek natūraliuoju būdu, bet tai nieko bendra neturi su jos darkymu. Pažiūrėkit, kaip savo kalbą saugo, tarkim, prancūzai.
Seniai reikėjo! Jau baigiam suanglėt! Sovietmetis nesugebėjo mūsų surusint, nes mokyklose lietuvių kalbos ir literatūros mokė nepaprastai geri, talentingi, reiklūs mokytojai. „Griebė“ kaip reikalas! Jaunumenė dabar neraštinga. Tenka apgailestaut...
Reikia kelti kalbos prestižą apskritai. Susidaro įspūdis, jog gyvename tikrų nepraustaburnių šalyje – gėda...
Su krautuvininkėmis ar turgaus bobomis gali kalbėti kaip nori, bet per radiją nekalbėk kaip turguj. Ir niekas tau baudų neskirs.
Bananų respublika... Kaip aš noriu, taip rašau ir kaip noriu, taip kalbu. Jei mane visi supranta, kodėl turiu išradinėt dviratį?
as manau, kad visas nosines ir pausksiukus reiketu naikinti ir visas rasyba (ypac kirciavima) modernizoti! Esme suprantama ir taskas! O kam reikia grozio ir meno – skaitykit Maironi!
Oh bepročiai, ką man daryt, jei aš kalbu žematiška? Aš jūsų kalbos sunkia beišmoksiu, bet pabandykit mune nubausti.
Anksčiau buvo kalinių žargonas, o dabar ir televizijos. Pilasi per televizijos kanalus tokie rusizmai, kurių nebuvo net sovietmečiu – „koroče“, „otkatas“ ir begalės kitų, jos pasigardžiuojamai tariamos net žinomų aktorių, kitų gerai žinomų žmonių lūpomis!