Skaitmeninė mokymo priemonė lietuvių kalbai ir literatūrai 9-10
Atgal į sąrašą

Atgal į sąrašą Pranešti apie klaidą T Stilistika / 60

60Klausimas

Funkcinių stilių teorija yra grynai teorinė, ne galutinė, ypač savo ribas plečia pats plačiausias ir populiariausias publicistinis stilius, jo žanrai kinta, yra labai susimaišę. Paskaitykite R. Valatkos politinių komentarų ištraukas ir atsakykite į klausimus.

Kas liks biudžetui? Špyga taukuota.
[...] tie, kurie reformų bijo kaip velnias kryžiaus.
Blin, jei jau taip, Aukštasis Seime...
Galų gale A. B. žino, jog jo gerbėjams yra giliai dzin, melavo jis ar sakė tiesą.
Ar gali tokios šalies Seimas likti be vedėjo? Ar turim mes tokią teisę – išdrėbti A. V. nafik, palikti jį be limuzinų, apsaugininkų?

Gyvendami globalių finansinių fikcijų laikais, kai vieną dieną naftos kaina kyla, o doleris krenta, ir atvirkščiai, mes turime susitaikyti, kad tikro ekonomikos pagerėjimo nebegali būti. Ekonomika - kaip amerikietiški kalneliai, tik uuuch, aaach, ir vėl iš naujo.
Mąstė ir per visus tris sumąstė „net“ dvi idėjas, kaip išgelbėti šalį. Abi - griūk iš klumpių, tokios „modernios“.
O ką apie CŽV kalėjimus Seimo „tyrimo“ metu skelbė sveiko proto dešinieji? „Beeeee...“, - subliovė tada liberalų avys ir nuturseno paskui labai ligoto proto konservatorius.
Po 9 mėnesių silpnaprotystės nešiojimo valdžia pagimdė. Tikrą grybų metą [...]
Nedavė Dievas Lietuvai protingų politinių galvų. Nepagailėjo Dievas Lietuvai tik politinių balamūtų.

Seimo, kuriame oficialiai uždraustas net vynas, viršūnėje tupi nebrendyla - nuo Užgavėnių neišsipagiriojantis persirengėlis.
Bet kuris kitas veikėjas, - Dieve apsaugok mus nuo maro, bado, karo ir A.V. nuvertimo – antradienį pakeisiantis Seimo vedėją, bus tik vantos lapas, turėsiantis pridengti nuogą A.K. valdžios užpakalį. Labai reikia jums čia to vantos lapo? Tikite, kad su buvusiu Seimo pirmininku išnyks ir valdžios negalia?
Naivuoliai. Jei jau pjauti grybą, tai su dalgiu. Jei kam ir priklauso sėdėti totaliai nusigrybavusios šalies parlamento viršūnėje, tai tik musmirei - raudonu veidu baltomis dėmėmis ir paraudosiomis akimis kiekvieną rytą bei baltu kotu su juodais daktariškų michų brūkšneliais.
Rikiuojamės. Geresnio šungrybio Seimas nesuras!
Kuriam funkciniam stiliui priklauso politinių komentarų žanras?