59Klausimas
Atsakykite į klausimus, atlikite užduotis.
Vaikel, į mane šiuo klausimu nesikreipk: aš negeneruoju šeimos biudžeto. Reziumuoju: išjunk kompiuterį, išnešk šiukšles arba niekur šiandien neisi, sėdėsi kaip prikaltas namie...
Kurie funkciniai stiliai šiuose pasakymuose susimaišę? |
Taigi ruduo dažniau – kosulių, o ne atodūsių metas. „Sveikatos ABC“ (LNK) situaciją mėgina įvertinti moksliškiau: „Koks yra nosies susirgimo mechanizmas?, bet mums vis vien svarbiausia, kad neatsitiktų kaip N. Gogolio apsakyme – neprarastume nosies.
Kaip cituojamame tekste autoriaus vertinama stilių sanmaiša? Kodėl jis ironizuoja? |
Laiko skaičiavimas tada buvo visiškai suveltas. Užpuolikas, priešas (žvirblinis paukštis) išsigąsta ir „neša muilą“ šalin. Pasekime vienos iš sesučių – bakterijos – gyvenimą. Jį (sketsakalį) lengva pažinti iš ryškiai rudų „kelnaičių“. Jeigu dar prisiminsime jų (virusų – R.K.) „piktadarybes“ gyvūnijai, augalijai, taip pat jų artimiausiems giminaičiams – mikrobams, tai visiškai bus aišku, kad virusų pažinimas ir kova su jais – viena iš svarbiausių šiuolaikinės biologijos problemų.
Įvertinkite mokslinio stiliaus tekstus (pavyzdžiai paimti iš įvairių mokslo sričių) ir atkreipkite dėmesį į leksines stiliaus priemones. Pasamprotaukite, kiek čia tinka/netinka vartojamos metaforos. |
Ši teisėsaugos institucija nėra ta pati, kuri įgaliota priimti sprendimus ir reglamentuoti atsisakyti pratęsti leidimus gyventi arba priimti nutartis išsiųsti...
Kuriuo funkciniu stiliumi parašytas šis tekstas? Ar jis jums suprantamas? |
Greičiau sekmadienis – pradėsiu kaip baltas žmogus mokytis, o tai visai nudurnėt galima nuo tokio loderiavimo ir tūpėjimo (Šiaurės Atėnai).
Iš pasakytų žodžių spręskite, kokiomis aplinkybėmis galėjo būti jie ištarti? Kaip įsivaizduojate kalbėtoją? Koks jo amžius? |
Chebryte, tik neišvirskit iš koto skaitydami šį pranešimą. Vienu žodžiu, rugsėjo 20-21 d. visi paskui mane varot į Vilnių, į baldų namus „Skraja“. Ten, chebryte, bus tipo BALDŲ PARODA. (Lrytas).
Įvertinkite šį reklamos tekstą funkcinių stilių aspektu. |
Terminų variantais tada reikėtų laikyti tokius terminus, kuriuos sudaro tie patys žodžiai, turintys tik neesminių skirtybių, kaip antai: rašybos, fonetikos, morfologijos, kaitybos ir pan.
Kas rodo, kad šis tekstas mokslinio stiliaus? |
Puikus jausmas, kad Vilnius gali prisistatyti Europos kultūros sostine, nekeldamas jokių ginčų, kaip dėl surūdijusio „vamzdeco“ (S. Valiulis).
Kokių stilių sanmaišą radote šiame tekste? |
„Broliai ir seserys, - /Sako profesorius, - / Greit bus pavasaris, /Greit bus linksmiau...“/ O auditorija, - / Vadink kaip nori ją, - /Kvepia cikorija/ Ir dar blogiau...(K. Binkis)
Kurio funkcinio stiliaus šis tekstas? |
Oficialių kvalifikacijų patvirtinančių dokumentų turėtojai sugeba suprasti ir praktiškai išreikšti asmenų, socialinių grupių ir bendrijų poreikius pastatų erdvinio planavimo, projektavimo, organizavimo ir statybos, architektūros paveldo išsaugojimo ir didinimo bei natūralios pusiausvyros išsaugojimo srityse.
Kokios stilistinės teksto ypatybės rodo šio teksto stilių? |
Užduotis baigta!