Perskaitykite tekstus ir paaiškinkite, kaip supratote pasakymą „pinigų plovimas“ („plovė pinigus“).
I tekstas Italai Lietuvoje plovė pinigus – nuostolis ES per 150 mln. eurų (straipsnio antraštė iš: Lrytas, 2013 06 18)?
II tekstas Keturi Šveicarijos bankai plovė pinigus, gaunamus iš arabų valstybių – Libijos, Tuniso ir Egipto. Apie tai paskelbė Šveicarijos finansų priežiūros tarnyba (FINMA), patikrinusi 20 šalies kreditinių įstaigų. Tarnyba nepatikslino, kokie konkrečiai bankai įtariami neteisėtomis operacijomis, taip pat nepranešama, ar bus pradėtas baudžiamasis tyrimas prieš finansininkus. Respublika, 2011 11 11
III tekstas Policijai, kuri kovoja su nusikalstamu pinigų plovimu, tikriausiai net nekyla minčių, kad išteptų banknotų skalbimas tiesiogine to žodžio prasme iš esmės nėra jau toks prastas sumanymas. Ši mintis kilo išradėjui iš Floridos valstijos Frankui Masede‘ui. Jo bendrovė „Largo“ pradėjo gaminti prietaisus, plaunančius pinigus tiesiogine šio žodžio prasme. „Pasaulis baisiai pasikeitė, - tvirtino išradėjas, minėdamas susirgimų juodlige atvejus JAV ir kitokių biologinių diversijų surengimo galimybes. – O pinigai yra puiki pavojingų bakterijų platinimo priemonė. Lrytas, 2002 01 05
Pasakymas „plovė pinigus“ šiame tekste yra pastovus žodžių junginys, vartojamas perkeltine reikšme – tai sukčiavimas, neteisėtos finansinės operacijos.
Pasakymas „plovė pinigus“ šiame tekste yra pastovus žodžių junginys, vartojamas perkeltine reikšme – tai sukčiavimas, neteisėtos finansinės operacijos.
Tas pats pasakymas pavartotas teksto pradžioje – perkeltine, o toliau tiesiogine reikšme – kaip laisvasis žodžių junginys (tai rodo pasakymo kontekstas).