Skaitmeninė mokymo priemonė lietuvių kalbai ir literatūrai 9-10
Atgal į sąrašą

Atgal į sąrašą Pranešti apie klaidą T Sintaksė ir skyryba / 128

128Klausimas

Prie konkrečių pavyzdžių pažymėkite, ar tinkamai skiriama citata.

1. Į sodybą veda ne glostantis ausį „šuns balsas prietemy“, kaip J. Aleksandriškio „Peizaže“, o mirtį pranašaujantis šunų staugimas („Melancholiškas oras“, „Ruduo“).
2. „Monologuose“ archetipinę poezijos ir audimo paralelę pakeičia nuorodos į proziškesnius amatus:
Virėja virė aukso košę,
Dangus mirgėjo katile, –
O man išsiskleidė kaip rožė
Žvaigždė, nutiškusi šalia.
3. Įvairių stilistinių atspalvių turi mažumo reikšmė. „Pavasariukas kartu su vaikais Kepa smėlio gelsvus pyragus, Smėlio laikrodžius daro ir mūsų laikais. Šviečia giedras ir aukštas dangus.“ (H. Čigriejus)
4. Daiktai paklūsta nykimui, mirčiai: „Gūdžiai tiesia juodą sparną / Kurčias aklas numirimas.“
5. Svarbiausieji eilėraščio žodžiai „ne tiek tariami, suvokiami kaip tam tikro turinio reiškėjai, kiek išdejuojami ar išdainuojami, žodį suliejus su nuotaiką labiausiai atspindinčia melodija.“
6. Svarbiausieji eilėraščio žodžiai „ne tiek tariami, suvokiami kaip tam tikro turinio reiškėjai, kiek išdejuojami ar išdainuojami, žodį suliejus su nuotaiką labiausiai atspindinčia melodija.“
7. Svarbiausieji eilėraščio žodžiai „ne tiek tariami, suvokiami kaip tam tikro turinio reiškėjai, kiek išdejuojami ar išdainuojami, žodį suliejus su nuotaiką labiausiai atspindinčia melodija“.
8. Svarbiausieji eilėraščio žodžiai „ne tiek tariami, suvokiami kaip tam tikro turinio reiškėjai, kiek išdejuojami ar išdainuojami, žodį suliejus su nuotaiką labiausiai atspindinčia melodija“.
9. Daiktai paklūsta nykimui, mirčiai:
Gūdžiai tiesia juodą sparną
Kurčias aklas numirimas.
10. Daiktai paklūsta nykimui, mirčiai: „Gūdžiai tiesia juodą sparną / Kurčias aklas numirimas.“